We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
connektgear 26-2907 USB cable 3 m USB A Micro-USB B Black
SKU
26-2907
£15.82
£13.18
In stock
Approx. 43 available.
3m USB 2 Connector Cable A Male to B Male - High Speed
| Cable length | 3 m |
|---|---|
| Connector 2 | Micro-USB B |
| Connector 1 | USB A |
| SKU | 26-2907 |
| EAN | 5035624013926 |
| Manufacturer | connektgear |
| Availability | Y |
3m USB 2 Connector Cable A Male to B Male - High Speed
3m Black USB 2.0 A-B Male-Male Cable
• USB 2.0 specification
• USB A male to B male
• 4 Pin
• Shield and Braid
• 3m metre in length
• 28 awg
• Black Cable
| Features | |
|---|---|
| USB Type | 2.0 |
| Length | 3.0m |
| Colour | Black |
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | Micro-USB B |
| Cable length | 3 m |
| Product colour | Black |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 3 m |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | Micro-USB B |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Other features | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
connektgear 26-2907 USB cable 3 m USB...
£15.82
£13.18
|
connektgear 10m USB 2 Active Extension...
£20.08
£16.73
|
StarTech.com 0.5m (1.5ft) Black SuperS...
£14.99
£12.49
|
Hot Product
Manhattan USB-A to USB-A Extension Cab...
£19.34
£16.12
|
Recommended
StarTech.com 6 ft Smart UPS Replacemen...
£23.70
£19.75
|
Popular
StarTech.com 5 ft Desktop SuperSpeed U...
£19.42
£16.18
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
26-2907
|
26-2930
|
USB3AUB50CMB
|
519779
|
USBUPS06
|
USB3SEXT5DSK
|
| Manufacturer |
connektgear
|
connektgear
|
StarTech.com
|
Manhattan
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
| Connector 2 |
Micro-USB B
|
USB A
|
Micro-USB B
|
USB A
|
N/A
|
USB A
|
| Connector 1 |
USB A
|
USB A
|
USB A
|
USB A
|
USB A
|
USB A
|
| USB version |
N/A
|
USB 2.0
|
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
|
USB 2.0
|
N/A
|
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
|





