We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
DELL 400-AZIHB internal solid state drive 1.6 TB 2.5" SAS
SKU
400-AZIHB
£479.33
£399.44
In stock
Approx. 20 available.
1.6 TB, SAS, 2.5", Refurbished
| SKU | 400-AZIHB |
|---|---|
| Manufacturer | DELL |
| Availability | Y |
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 1.6 TB |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| Features | |
| Interface | SAS |
| Component for | Server/workstation |
| SSD capacity | 1.6 TB |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| SSD form factor | 2.5" |
| Target workload | Mixed Use (MU) |
| Refurbished | Yes |
| Performance | |
|---|---|
| Interface | SAS |
| Component for | Server/workstation |
| SSD capacity | 1.6 TB |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| Design | |
| Component for | Server/workstation |
| SSD form factor | 2.5" |
| Technical details | |
| Interface | SAS |
| SSD form factor | 2.5" |
You may also be interested in
| Product |
DELL 400-AZIHB internal solid state dr...
£479.33
£399.44
|
Popular
Lenovo 4XB7A13625 internal solid state...
£497.21
£414.34
|
Recommended
Lenovo 4XB7A13626 internal solid state...
£616.82
£514.02
|
Hot Product
HPE P40502-B21 480 GB 2.5" Serial...
£646.48
£538.73
|
Bestseller
Kingston Technology 1T FURY RENEGADE G...
£398.98
£332.48
|
New
HP Z Turbo Drive 2TB TLC Z8 G4 SSD Kit
£646.54
£538.78
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
400-AZIHB
|
4XB7A13625
|
4XB7A13626
|
P40502-B21S
|
SFYR2S/1T0
|
201F8AA
|
| Manufacturer |
DELL
|
Lenovo
|
Lenovo
|
HPE
|
Kingston Technology
|
HP
|
| Component for |
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
PC/notebook
|
PC
|
| SSD capacity |
1200GB to 2000GB
|
200GB to 250GB
|
400GB to 500GB
|
400GB to 500GB
|
800GB to 1000GB
|
1200GB to 2000GB
|
| SSD form factor |
2.5"
|
3.5"
|
3.5"
|
2.5"
|
M.2
|
N/A
|
| Interface |
SAS
|
N/A
|
N/A
|
Serial ATA
|
PCI Express 5.0
|
PCI Express 4.0
|
| Memory type |
N/A
|
N/A
|
3D TLC
|
TLC
|
3D TLC
|
TLC
|




