We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Eaton ELRACK rack accessory
SKU
ELRACK
£69.30
£57.75
In stock
Approx. 19 available.
19” rack mounting kit (2U)
| SKU | ELRACK |
|---|---|
| EAN | 3553340620027 |
| Manufacturer | Eaton |
| Availability | Y |
19” rack mounting kit (2U)
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | Eaton Ellipse |
| Product colour | Grey |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 4.5 kg |
| Width | 483 mm |
| Weight | 4 kg |
| Height | 85 mm |
| Depth | 400 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 4.5 kg |
| Technical details | |
|---|---|
| Compatibility | Eaton Ellipse |
| Colour | |
| Product colour | Grey |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
You may also be interested in
| Product |
Popular
Eaton ELRACK rack accessory
£69.30
£57.75
|
StarTech.com 2U Server Rack Shelf - Un...
£61.42
£51.18
|
StarTech.com 2U Fixed 19" Adjusta...
£84.95
£70.79
|
Bestseller
StarTech.com 3U Fixed 19" Adjusta...
£88.78
£73.98
|
Recommended
StarTech.com M5 x 12mm - Screws and Ca...
£64.36
£53.63
|
Hot Product
StarTech.com Vertical Cable Organizer...
£103.86
£86.55
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ELRACK
|
CABSHELFHD
|
UNIRAILS2U
|
UNIRAILS3U
|
CABSCREWM52B
|
CMVER40UF
|
| Manufacturer |
Eaton
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
| Type |
N/A
|
Shelf
|
Rack rail
|
Rack rail
|
N/A
|
Cable management panel
|





