We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP 3-button USB Laser Mouse
SKU
H4B81ET
£14.52
£12.10
In stock
Low stock — limited availability.
HP 3-button USB Laser Mouse
| Device interface | USB Type-A |
|---|---|
| Buttons quantity | 3 |
| Movement detection technology | Laser |
| Scroll type | Wheel |
| SKU | H4B81ET |
| EAN | 0889899310151 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
The impressively sleek and durable HP 3-Button USB Laser Mouse is designed for everyday performance and to complement your HP Business Notebook.
| Mouse | |
|---|---|
| Buttons type | Pressed buttons |
| Purpose | Office |
| Recommended usage | Universal |
| Scroll type | Wheel |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Movement detection technology | Laser |
| Buttons quantity | 3 |
| Device interface | USB Type-A |
| Input device | |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Purpose | Office |
| Recommended usage | Universal |
| Scroll type | Wheel |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Movement detection technology | Laser |
| Buttons quantity | 3 |
| Device interface | USB Type-A |
| Ports & interfaces | |
| Cable length | 1.8 m |
| Design | |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| HP segment | Business |
| Technical details | |
| Weight | 102 g |
| Product colour | Black |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Harmonized System (HS) code | 84716070 |
| Ergonomics | |
| Cable length | 1.8 m |
| Software | |
|---|---|
| Windows operating systems supported | Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows Vista Business, Windows Vista Business x64, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Enterprise x64, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Basic x64, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Premium x64, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Ultimate x64 |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows Vista Business, Windows Vista Business x64, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Enterprise x64, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Basic x64, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Premium x64, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Ultimate x64 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 102 g |
| Width | 115 mm |
| Depth | 62.9 mm |
| Height | 37.3 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 84716070 |
| Other features | |
| Weight | 102 g |
You may also be interested in
| Product |
New
HP 3-button USB Laser Mouse
£14.52
£12.10
|
Hot Product
CHERRY WHEELMOUSE OPTICAL Corded Mouse...
£16.28
£13.57
|
Recommended
CHERRY WHEELMOUSE OPTICAL Corded Mouse...
£16.28
£13.57
|
Popular
Targus AMU75EU mouse Travel Ambidextro...
£14.46
£12.05
|
Bestseller
Logitech B100 Optical USB Mouse
£13.32
£11.10
|
Logitech B120 Optical Combo Mouse
£17.42
£14.52
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
H4B81ET
|
M-5450
|
M-5400
|
AMU75EU
|
910-003357
|
910-003360
|
| Manufacturer |
HP
|
CHERRY
|
CHERRY
|
Targus
|
Logitech
|
Logitech
|
| Scroll type |
Wheel
|
Wheel
|
Wheel
|
Wheel
|
Wheel
|
Wheel
|
| Buttons quantity |
3
|
3
|
3
|
N/A
|
3
|
3
|
| Purpose |
office
|
office
|
office
|
Travel
|
office
|
office
|
| Movement detection technology |
Laser
|
Optical
|
Optical
|
Blue Trace
|
Optical
|
Optical
|
| Device interface |
USB Type-A
|
USB Type-A + PS/2
|
USB Type-A + PS/2
|
USB Type-A
|
USB Type-A
|
USB Type-A
|
| Connectivity technology |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Wired
|





