We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP B550 PC Mounting Bracket
SKU
16U00AA
£54.36
£45.30
In stock
Approx. 80 available.
B550 PC Mounting Bracket
| SKU | 16U00AA |
|---|---|
| EAN | 0195122062996 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF |
| Technical details | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| UNSPSC-code | 31162313 |
| Compatibility | Z24f G3, Z24u G3, Z24n G3, Z27k G3, Z27q G3, Z27u G3, Z25xs G3, Z27xs G3, Z32k G3, Z24q G3, Z24m G3, P22h G5, P24h G5, P27h G5, P32u G5, 724pu, 724pn, 724pf, 732pk |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 318 g |
| Width | 130 mm |
| Depth | 256.5 mm |
| Height | 12.7 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 296 mm |
| Package height | 28.5 mm |
| Package depth | 153 mm |
| Package weight | 690 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
HP B550 PC Mounting Bracket
£54.36
£45.30
|
Popular
Tripp Lite 4POSTRAILKIT1U SmartRack 4-...
£73.67
£61.39
|
Hot Product
HP Z2 Mini Arm/Wall VESA Mount Solution
£79.84
£66.53
|
New
Ubiquiti UVC-G3-FLEX-PWM-WT-3 mounting...
£43.60
£36.33
|
Recommended
Ubiquiti UACC-G4 Doorbell Pro PoE-Gang...
£47.46
£39.55
|
Motorola MT3505 mounting kit Black, Si...
£78.62
£65.52
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
16U00AA
|
4POSTRAILKIT1U
|
Y7B61AA
|
UVC-G3-FLEX-PWM-WT-3
|
UACC-G4 DOORBELL PRO POE-GANG BOX-WHITE
|
MT3505
|
| Manufacturer |
HP
|
Tripp Lite
|
HP
|
Ubiquiti
|
Ubiquiti
|
Zebra
|









