We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP Dual Port 10GBase-T NIC Module G2 interface cards/adapter
SKU
360K6AA
£359.03
£299.19
In stock
Approx. 6 available.
Dual Port 10GBase-T NIC Module G2
| SKU | 360K6AA |
|---|---|
| EAN | 0195697808708 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF |
| Technical details | |
|---|---|
| UNSPSC-code | 43201404 |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 10 |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Design | |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 83.8 mm |
| Package width | 192 mm |
| Package depth | 232 mm |
| Package height | 57 mm |
| Package weight | 200 g |
| Packaging data | |
| Package width | 192 mm |
| Package depth | 232 mm |
| Package height | 57 mm |
| Package weight | 200 g |
| Other features | |
| UNSPSC-code | 43201404 |
You may also be interested in
| Product |
New
HP Dual Port 10GBase-T NIC Module G2 i...
£359.03
£299.19
|
StarTech.com PCI Express to 2 PCI &...
£405.91
£338.26
|
Recommended
Microchip Technology HBA 1100-8I inter...
£326.18
£271.82
|
Hot Product
Sonnet Echo Express SEL interface card...
£394.69
£328.91
|
Popular
StarTech.com PCI Express to 4 Slot PCI...
£402.22
£335.18
|
Bestseller
Broadcom HBA 9500-8i interface cards/a...
£448.10
£373.42
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
360K6AA
|
PEX2PCIE4L
|
2293200-R
|
ECHO-EXP-SEL-T3
|
PEX2PCI4
|
05-50134-01
|
| Manufacturer |
HP
|
StarTech.com
|
Microchip Technology
|
Sonnet
|
StarTech.com
|
Broadcom
|
| Host interface |
N/A
|
N/A
|
PCIe
|
Thunderbolt 3
|
N/A
|
PCIe
|
| Internal |
N/A
|
N/A
|
Y
|
N
|
N/A
|
Y
|
| Output interface |
N/A
|
N/A
|
Mini-SAS HD
|
PCIe
|
N/A
|
N/A
|





