We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP Flex 1GbE Fiber LC Single Port interface cards/adapter Internal
SKU
20J15AA
£365.20
£304.33
In stock
Low stock — limited availability.
Flex 1GbE Fiber LC Single Port
| Internal | Yes |
|---|---|
| SKU | 20J15AA |
| EAN | 0195122667061 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Internal | Yes |
| Host interface gender | Female |
| Technical details | |
| UNSPSC-code | 39121408 |
| Compatibility | Z2 Mini G5, Z2 SFF G5, Z2 Tower G5 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Performance | |
| Product colour | Black, Green |
| Colour | |
| Product colour | Black, Green |
| Design | |
|---|---|
| Country of origin | Singapore |
| Internal | Yes |
| Product colour | Black, Green |
| Weight & dimensions | |
| Width | 38.3 mm |
| Depth | 41.5 mm |
| Weight | 16 g |
| Package width | 65 mm |
| Package depth | 251 mm |
| Package height | 210 mm |
| Package weight | 230 g |
| Packaging data | |
| Package width | 65 mm |
| Package depth | 251 mm |
| Package height | 210 mm |
| Package weight | 230 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Compatibility | Z2 Mini G5, Z2 SFF G5, Z2 Tower G5 |
| UNSPSC-code | 39121408 |
You may also be interested in
| Product |
New
HP Flex 1GbE Fiber LC Single Port inte...
£365.20
£304.33
|
StarTech.com PCI Express to 2 PCI &...
£405.91
£338.26
|
Recommended
Microchip Technology HBA 1100-8I inter...
£326.18
£271.82
|
Hot Product
Sonnet Echo Express SEL interface card...
£394.69
£328.91
|
Popular
StarTech.com PCI Express to 4 Slot PCI...
£402.22
£335.18
|
Bestseller
Broadcom HBA 9500-8i interface cards/a...
£448.10
£373.42
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
20J15AA
|
PEX2PCIE4L
|
2293200-R
|
ECHO-EXP-SEL-T3
|
PEX2PCI4
|
05-50134-01
|
| Manufacturer |
HP
|
StarTech.com
|
Microchip Technology
|
Sonnet
|
StarTech.com
|
Broadcom
|
| Host interface |
N/A
|
N/A
|
PCIe
|
Thunderbolt 3
|
N/A
|
PCIe
|
| Internal |
Y
|
N/A
|
Y
|
N
|
N/A
|
Y
|
| Output interface |
N/A
|
N/A
|
Mini-SAS HD
|
PCIe
|
N/A
|
N/A
|












