We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP Poly Active Optical USB 3.1 Cable (25M)
SKU
875H3AA
£733.84
£611.53
In stock
Low stock — limited availability.
HP Poly Active Optical USB 3.1 Cable (25M), 25 m, USB A, USB C, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1), Black
| SKU | 875H3AA |
|---|---|
| EAN | 0197497663433 |
| Manufacturer | HP Poly |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF |
HP Poly Active Optical USB 3.1 Cable (25M). Cable length: 25 m. Connector 1: USB A, Connector 2: USB C, USB version: USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1), Product colour: Black
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | Vietnam, Taiwan |
| USB version | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | USB C |
| Cable length | 25 m |
| Product colour | Black |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 25 m |
| Package width | 190 mm |
| Package depth | 210 mm |
| Package height | 55 mm |
| Package weight | 300 g |
| Packaging data | |
| Package width | 190 mm |
| Package depth | 210 mm |
| Package height | 55 mm |
| Package weight | 300 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| USB version | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | USB C |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| UNSPSC-code | 26121630 |
| Country of origin | Vietnam, Taiwan |
| Other features | |
| Product colour | Black |
| UNSPSC-code | 26121630 |
| Logistics data | |
| Country of origin | Vietnam, Taiwan |
| UNSPSC-code | 26121630 |
| Pallet gross weight | 357 kg |
You may also be interested in
| Product |
HP Poly Active Optical USB 3.1 Cable (...
£733.84
£611.53
|
Cisco USB-C Optical Cable, 9 meters (s...
£641.39
£534.49
|
|---|---|---|
| SKU |
875H3AA
|
CAB-USBC-AC-9M=
|
| Manufacturer |
HP Poly
|
Cisco
|
| Connector 2 |
USB C
|
USB C
|
| Connector 1 |
USB A
|
USB C
|
| USB version |
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
|
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
|

