We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Aruba Networking 10GBASE-T SFP+ RJ45 30m Cat6A Transceiver
SKU
JL563C
£1,297.94
£1,081.62
In stock
Low stock — limited availability.
Aruba Networking 10GBASE-T SFP+ RJ45 30m Cat6A Transceiver
| Interface type | RJ-45 |
|---|---|
| Maximum data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| SKU | JL563C |
| EAN | 0190017716923 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Y |
.
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Maximum transfer distance | 30 m |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 45.4 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Weight (imperial) | 0.0454 kg (0.1 lbs) |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.0454 kg (0.1 lbs) |
You may also be interested in
| Product |
HPE Aruba Networking 10GBASE-T SFP+ RJ...
£1,297.94
£1,081.62
|
Cisco Catalyst 9300L Stacking Kit
£1,061.52
£884.60
|
HPE Aruba Networking 25G SFP28 LC SR 1...
£1,209.17
£1,007.64
|
|---|---|---|---|
| SKU |
JL563C
|
C9300L-STACK-KIT=
|
JL484A
|
| Manufacturer |
HPE
|
Cisco
|
HPE
|











