We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Aruba Networking 25G SFP28 to SFP28 3m Direct Attach Copper Cable
SKU
JL488A
£306.43
£255.36
In stock
Approx. 17 available.
Aruba Networking 25G SFP28 to SFP28 3m Direct Attach Copper Cable
| Cable length | 3 m |
|---|---|
| SKU | JL488A |
| EAN | 0190017199672 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Y |
| Product Family | Aruba Networking |
.
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | SFP28 |
| Connector 2 | SFP28 |
| Cable length | 3 m |
| Data transfer rate | 25 Gbit/s |
| Product colour | Black |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85447000 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 184.2 g |
| Cable length | 3 m |
| Technical details | |
| Connector 1 | SFP28 |
| Connector 2 | SFP28 |
| Cable length | 3 m |
| Weight (imperial) | 0.181 kg (0.4 lbs) |
| Data transmission | |
|---|---|
| Data transfer rate | 25 Gbit/s |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.181 kg (0.4 lbs) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85447000 |
You may also be interested in
| Product |
New
HPE Aruba Networking 25G SFP28 to SFP2...
£306.43
£255.36
|
Popular
HPE Premier Flex MPO12/MPO12 Multi-mod...
£261.91
£218.26
|
Bestseller
HPE Aruba Networking 50G SFP56 to SFP5...
£312.48
£260.40
|
Cisco QSFP-4SFP25G-CU3M= InfiniBand/fi...
£402.22
£335.18
|
Recommended
Ubiquiti UACC-OFC-M2-LULU-3M InfiniBan...
£273.04
£227.53
|
Hot Product
HPE Aruba Networking 100G QSFP28 to QS...
£407.36
£339.47
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
JL488A
|
Q1H64A
|
R0M46A
|
QSFP-4SFP25G-CU3M=
|
UACC-OFC-M2-LULU-3M-50
|
R0Z25A
|
| Manufacturer |
HPE
|
HPE
|
HPE
|
Cisco
|
Ubiquiti
|
HPE
|
| Cable type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
LC/LC
|
N/A
|









