We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Aruba Networking 50G SFP56 to SFP56 3m Direct Attach Copper Cable
SKU
R0M47A
£239.40
£199.50
In stock
Approx. 23 available.
Aruba Networking 50G SFP56 to SFP56 3m Direct Attach Copper Cable
| Cable length | 3 m |
|---|---|
| SKU | R0M47A |
| EAN | 0190017326900 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Y |
.
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | SFP56 |
| Connector 2 | SFP56 |
| Cable length | 3 m |
| Product colour | Black |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85447000 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 180 g |
| Cable length | 3 m |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Connector 1 | SFP56 |
| Connector 2 | SFP56 |
| Cable length | 3 m |
| Weight (imperial) | 0.181 kg (0.4 lbs) |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85447000 |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.181 kg (0.4 lbs) |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
HPE Aruba Networking 50G SFP56 to SFP5...
£239.40
£199.50
|
Popular
HPE Premier Flex MPO12/MPO12 Multi-mod...
£261.91
£218.26
|
New
HPE Aruba Networking 10G SFP+ to SFP+...
£228.34
£190.28
|
Bestseller
HPE Aruba Networking 50G SFP56 to SFP5...
£312.48
£260.40
|
Recommended
Cisco 5m SFP+ InfiniBand/fibre optic c...
£223.28
£186.07
|
Ubiquiti UACC-OFC-M2-LULU-3M InfiniBan...
£273.04
£227.53
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
R0M47A
|
Q1H64A
|
J9285D
|
R0M46A
|
SFP-10G-AOC5M=
|
UACC-OFC-M2-LULU-3M-50
|
| Manufacturer |
HPE
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
Cisco
|
Ubiquiti
|
| Cable type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
LC/LC
|







