We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Aruba Networking Networking Instant On 10G SFP+ to SFP+ 3m Direct Attach Copper Cable
SKU
R9D20A
£67.56
£56.30
In stock
Low stock — limited availability.
Networking Instant On 10G SFP+ to SFP+ 3m Direct Attach Copper Cable
- Cable typeDirect Attach
- Cable length3m
- Transceiver form factorSFP+
- Weight0.3 lb
- Minimum dimensions ( H x W x D)0.5 x 0.5 x 118.1 in
- Minimum dimensions ( H x W x D)1.3 x 1.3 x 300 cm
| Cable length | 3 m |
|---|---|
| SKU | R9D20A |
| EAN | 0190017566979 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Y |
| Product Family | Aruba Networking |
.
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 117.9 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Weight (imperial) | 0.136 kg (0.3 lbs) |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.136 kg (0.3 lbs) |
You may also be interested in
| Product |
New
HPE Aruba Networking Networking Instan...
£67.56
£56.30
|
HPE 0.5m IB EDR QSFP Copper cable Infi...
£74.40
£62.00
|
Popular
Mikrotik S+AO0005 InfiniBand/fibre opt...
£55.02
£45.85
|
Mikrotik XQ+DA0003 InfiniBand/fibre op...
£74.00
£61.67
|
Bestseller
HPE Aruba Networking Networking Instan...
£61.58
£51.32
|
Hot Product
Ubiquiti FC-SM-100 fibre optic cable 3...
£77.96
£64.97
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
R9D20A
|
834973-B21
|
S+AO0005
|
XQ+DA0003
|
R9D19A
|
FC-SM-100
|
| Manufacturer |
HPE
|
HPE
|
Mikrotik
|
Mikrotik
|
HPE
|
Ubiquiti
|
















