We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Aruba Networking X372 54VDC 1600W 110-240VAC Power Supply
SKU
JL670A
£494.45
£412.04
In stock
Low stock — limited availability.
Aruba Networking X372 54VDC 1600W 110-240VAC Power Supply
| Total power | 1600 W |
|---|---|
| SKU | JL670A |
| EAN | 0190017339696 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Y |
| Product Family | Aruba Networking |
.
| Cooling | |
|---|---|
| Cooling type | Active |
| Power | |
| Total power | 1600 W |
| AC input voltage | 110 - 240 V |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Silver |
| Cooling type | Active |
| Weight & dimensions | |
| Width | 41 mm |
| Depth | 84 mm |
| Height | 226 mm |
| Weight | 997.9 g |
You may also be interested in
| Product |
HPE Aruba Networking X372 54VDC 1600W...
£494.45
£412.04
|
MSI MEG Ai1600T PCIE5 power supply uni...
£567.78
£473.15
|
|---|---|---|
| SKU |
JL670A
|
MEG AI1600T PCIE5
|
| Manufacturer |
HPE
|
MSI
|
| Purpose |
N/A
|
PC
|
| Power supply unit (PSU) form factor |
N/A
|
ATX
|



