We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Gen10 1U SFF Easy Install Rail Kit
SKU
874543-B21
£86.82
£72.35
In stock
Approx. 18 available.
Gen10 1U SFF Easy Install Rail Kit
| SKU | 874543-B21 |
|---|---|
| EAN | 0190017157566 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Y |
.
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | HPE 1U Gen10 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 12.7 mm |
| Weight | 2.06 kg |
| Height | 44.5 mm |
| Depth | 698.5 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Compatibility | HPE 1U Gen10 |
| Weight (imperial) | 2.06 kg (4.54 lbs) |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 2.06 kg (4.54 lbs) |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
HPE Gen10 1U SFF Easy Install Rail Kit
£86.82
£72.35
|
Hot Product
StarTech.com 2U Fixed 19" Adjusta...
£86.17
£71.81
|
Popular
StarTech.com 3U Fixed 19" Adjusta...
£89.64
£74.70
|
New
HPE 1U Gen10 Bezel Kit
£74.70
£62.25
|
Recommended
StarTech.com Horizontal Cable Lacing B...
£70.13
£58.44
|
Intellinet 19" Fixed Extending Sh...
£100.40
£83.67
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
874543-B21
|
UNIRAILS2U
|
UNIRAILS3U
|
867998-B21
|
CMLB104
|
714389
|
| Manufacturer |
HPE
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
HPE
|
StarTech.com
|
Intellinet
|
| Type |
N/A
|
Rack rail
|
Rack rail
|
N/A
|
Cable lacing bar
|
Rack shelf
|




