We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ubiquiti UACC-Rack-Panel-Patch-Blank-24 Keystone panel
SKU
UACC-Rack-Panel-Patch-Blank-24
£38.62
£32.18
In stock
Approx. 23 available.
24-Port, 1U, SPCC
- 1U 24-port blank patch panel with cable management bar
- Ideal for keystone module installation
- Uniform aesthetic with UniFi rack-mount equipment
| SKU | UACC-Rack-Panel-Patch-Blank-24 |
|---|---|
| EAN | 0810010079060 |
| Manufacturer | Ubiquiti |
| Availability | Y |
Standalone insert that can be easily installed into an existing network equipment rack to create a clean, uniform aesthetic.
| Features | |
|---|---|
| Type | Keystone panel |
| Rack capacity | 1U |
| Product colour | Grey |
| Housing material | Polycarbonate (PC), SPCC |
| Weight & dimensions | |
| Width | 442.4 mm |
| Weight | 650 g |
| Height | 43.7 mm |
| Depth | 63.5 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Type | Keystone panel |
| Rack capacity | 1U |
| Colour | |
| Product colour | Grey |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Ubiquiti UACC-Rack-Panel-Patch-Blank-2...
£38.62
£32.18
|
StarTech.com 1U Rackmount Brackets for...
£32.18
£26.82
|
Recommended
StarTech.com 2U Server Rack Shelf - Un...
£39.72
£33.10
|
Hot Product
StarTech.com 2U Server Rack Shelf - Un...
£45.89
£38.24
|
Popular
StarTech.com 1U 19in Steel Vertical Wa...
£45.53
£37.94
|
Intellinet 19" Cantilever Shelf,...
£37.24
£31.03
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
UACC-Rack-Panel-Patch-Blank-24
|
SV431RACK
|
CABSHELF
|
CABSHELFV
|
RK119WALLV
|
712514
|
| Manufacturer |
Ubiquiti
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
Intellinet
|
| Type |
Keystone panel
|
Mounting bracket
|
Shelf
|
Shelf
|
N/A
|
Rack shelf
|





