We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ubiquiti UniFi Direct Attach 1m InfiniBand/fibre optic cable Black
SKU
UDC-1
£21.60
£18.00
In stock
Approx. 65 available.
UniFi Direct Attach, 1 m
| Cable length | 1 m |
|---|---|
| SKU | UDC-1 |
| EAN | 0817882020527 |
| Manufacturer | Ubiquiti |
| Availability | Y |
Copper Cable (DAC), 10 Gbit/s
| Features | |
|---|---|
| Cable length | 1 m |
| Product colour | Black |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| Conductor material | Cupper |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Cable length | 1 m |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Cable length | 1 m |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
You may also be interested in
| Product |
Ubiquiti UniFi Direct Attach 1m Infini...
£21.60
£18.00
|
Hot Product
StarTech.com 1m Fiber Optic Cable - Mu...
£19.07
£15.89
|
Popular
StarTech.com 2m Fiber Optic Cable - Mu...
£18.66
£15.55
|
StarTech.com 1m Fiber Optic Cable - Mu...
£18.55
£15.46
|
Bestseller
StarTech.com Cisco SFP-H10GB-CU2M Comp...
£39.66
£33.05
|
Recommended
StarTech.com 1m Fiber Optic Cable - Mu...
£18.35
£15.29
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
UDC-1
|
FIBLCST1
|
50FIBLCSC2
|
FIBLCSC1
|
SFPCMM2M
|
50FIBLCST1
|
| Manufacturer |
Ubiquiti
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|





