We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra CBA-U29-C15ZBR USB cable USB 2.0 4.57 m USB A Black
SKU
CBA-U29-C15ZBR
£104.59
£87.16
In stock
Approx. 33 available.
12V, 4.57m, Black
| Cable length | 4.57 m |
|---|---|
| Connector 1 | USB A |
| USB version | USB 2.0 |
| SKU | CBA-U29-C15ZBR |
| EAN | 5704174075097 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF |
CBA-U29-C15ZBR
- USB Cable: Series A Connector, 15ft. Coiled
- Has heavier gauge wire vs. CBA-U29- C15ZAR, can support 5V and 12V power, scanner dependent
- USB Cable: Series A Connector, 15ft. Coiled
- Has heavier gauge wire vs. CBA-U29- C15ZAR, can support 5V and 12V power, scanner dependent
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Compatible products | Zebra DS4608 |
| USB version | USB 2.0 |
| Connector 1 | USB A |
| Cable length | 4.57 m |
| Product colour | Black |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Output voltage | 12 V |
| Power | |
| Output voltage | 12 V |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 4.57 m |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| USB version | USB 2.0 |
| Connector 1 | USB A |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Compatible products | Zebra DS4608 |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Other features | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
You may also be interested in
| Product |
Zebra CBA-U29-C15ZBR USB cable USB 2.0...
£104.59
£87.16
|
Bestseller
Motorola CBA-U09-C15ZAR USB cable 4.57...
£93.97
£78.31
|
Recommended
StarTech.com Active USB 3.0 USB-A to U...
£90.42
£75.35
|
Cables Direct AOCUSB3C-010 USB cable U...
£93.48
£77.90
|
Popular
StarTech.com 20m USB 2.0 Active Extens...
£85.84
£71.53
|
Hot Product
Cables Direct AOCUSB3C-921-10 USB cabl...
£89.02
£74.18
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
CBA-U29-C15ZBR
|
CBA-U09-C15ZAR
|
USB3SAB5M
|
AOCUSB3C-010
|
USB2AAEXT20M
|
AOCUSB3C-921-10
|
| Manufacturer |
Zebra
|
Zebra
|
StarTech.com
|
Cables Direct
|
StarTech.com
|
Cables Direct
|
| Connector 2 |
N/A
|
N/A
|
USB B
|
USB C
|
USB A
|
USB C
|
| Connector 1 |
USB A
|
USB A
|
USB A
|
USB C
|
USB A
|
USB A
|
| USB version |
USB 2.0
|
N/A
|
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
|
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
|
USB 2.0
|
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
|





