We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Cables Direct 99CDL2-0125 USB cable USB 2.0 5 m USB A Black
SKU
99CDL2-0125
£8.87
£7.39
In stock
Low stock — limited availability.
5m, USB 2.0 Type A (M)/Type A (M), Black
| Cable length | 5 m |
|---|---|
| Connector 2 | USB A |
| Connector 1 | USB A |
| USB version | USB 2.0 |
| SKU | 99CDL2-0125 |
| EAN | 5055781239366 |
| Manufacturer | Cables Direct |
| Availability | Y |
USB 2.0 type A to type A data cable for host to device applications.
| Features | |
|---|---|
| Connector gender | Male/Male |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Cable colour | Black |
| USB version | USB 2.0 |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | USB A |
| Cable length | 5 m |
| Connector contacts plating | Nickel |
| Product colour | Black |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 5 m |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| USB version | USB 2.0 |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | USB A |
| Connector contacts plating | Nickel |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Cable colour | Black |
| Other features | |
| Product colour | Black |
You may also be interested in
| Product |
Cables Direct 99CDL2-0125 USB cable US...
£8.87
£7.39
|
Recommended
StarTech.com 6in USB 2.0 Cable - USB A...
£11.60
£9.67
|
StarTech.com 3m USB 2.0 A to Right Ang...
£12.53
£10.44
|
Popular
Manhattan USB-A to USB-B Cable, 3m, Ma...
£8.84
£7.37
|
Bestseller
StarTech.com 10 ft Black USB 2.0 Exten...
£11.54
£9.62
|
Hot Product
StarTech.com 3 ft Black USB 2.0 Extens...
£10.16
£8.47
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
99CDL2-0125
|
USBMBADAPT
|
USBAB3MR
|
340458
|
USBEXTAA10BK
|
USBEXTAA3BK
|
| Manufacturer |
Cables Direct
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
Manhattan
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
| Connector 2 |
USB A
|
N/A
|
USB B
|
USB B
|
USB A
|
USB A
|
| Connector 1 |
USB A
|
N/A
|
USB A
|
USB A
|
USB A
|
USB A
|
| USB version |
USB 2.0
|
N/A
|
USB 2.0
|
USB 2.0
|
USB 2.0
|
N/A
|




