We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Eaton 9RK rack accessory
SKU
9RK
£276.96
£230.80
In stock
Low stock — limited availability.
Eaton Rack kit 9PX/9SX
| SKU | 9RK |
|---|---|
| EAN | 0743172039736 |
| Manufacturer | Eaton |
| Availability | Y |
Eaton Rack kit 9PX/9SX.
| Features | |
|---|---|
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Compatibility | Eaton 9PX/9SX |
| Product colour | Silver |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Weight & dimensions | |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Technical details | |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Compatibility | Eaton 9PX/9SX |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Colour | |
| Product colour | Silver |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Eaton 9RK rack accessory
£276.96
£230.80
|
Popular
Lenovo ThinkSystem SR550/SR650 2.5&quo...
£310.55
£258.79
|
HPE G2 Rack 42U 600mm Front Door Kit
£246.95
£205.79
|
Recommended
HPE P45450-B21 rack accessory HDD acti...
£274.45
£228.71
|
New
HPE ProLiant DL38X Gen10 Plus 4LFF SAS...
£343.20
£286.00
|
Hot Product
Ubiquiti U-Rack-6U-TL Rack base
£318.76
£265.63
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
9RK
|
7XH7A06254
|
P9L22A
|
P45450-B21
|
P26919-B21
|
U-RACK-6U-TL
|
| Manufacturer |
Eaton
|
Lenovo
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
Ubiquiti
|
| Type |
N/A
|
N/A
|
Door
|
HDD activation kit
|
N/A
|
Rack base
|





