We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE ProLiant DL380 Gen11 2U 8SFF x1 Tri-Mode U.3 Drive Cage Kit
SKU
P48813-B21
£158.40
£132.00
In stock
Approx. 44 available.
ProLiant DL380 Gen11 2U 8SFF x1 Tri-Mode U.3 Drive Cage Kit
| Storage drives installed | No |
|---|---|
| Chassis type | Rack (2U) |
| SKU | P48813-B21 |
| EAN | 0190017557632 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Y |
.
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 286 mm |
| Weight | 1.85 kg |
| Height | 172 mm |
| Depth | 394 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Form factor | SFF |
| Chassis type | Rack (2U) |
| Weight (imperial) | 1.85 kg (4.08 lbs) |
| Other features | |
| Form factor | SFF |
| Chassis type | Rack (2U) |
| Weight (imperial) | 1.85 kg (4.08 lbs) |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
HPE ProLiant DL380 Gen11 2U 8SFF x1 Tr...
£158.40
£132.00
|
HPE P45471-B21 rack accessory Cable ba...
£135.58
£112.98
|
Hot Product
HPE ProLiant DL380 Gen11 8SFF to Retim...
£128.93
£107.44
|
Recommended
HPE ProLiant DL380 Gen11 Tri-Mode Spli...
£143.83
£119.86
|
New
HPE ProLiant Compute DL3XX Gen12 1U 2S...
£205.16
£170.97
|
Popular
StarTech.com 2U Vented Sliding Server...
£184.18
£153.48
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
P48813-B21
|
P45471-B21
|
P54874-B21
|
P48832-B21
|
P75086-B21
|
UNISLDSHF192
|
| Manufacturer |
HPE
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
StarTech.com
|
| Type |
N/A
|
Cable basket kit
|
N/A
|
N/A
|
Backplane
|
Adjustable shelf
|





